Lato z Metamorfozami

3 lipca

 

PIKNIK W RUDZIŃCU

Piknik nie jest punktowany do odznaki "Wędrowiec gliwicki"

11.00 - spotkanie obok drewnianego kościoła, w tym dniu parafia udaje się na pielgrzymkę do Studzionki, ale może ktoś nam otworzy kościół

11.30 - spotkanie z panią Janiną Drozd, autorką książki „700 lat Rudzińca” - wizyta w szkolnej izbie regionalnej

12.30 - wycieczka do śluzy na Kanale Gliwickim, spotkanie z panem Januszem Niemczukiem autorem strony o Kanale Gliwickim

13.30 - grill na "Łowisku" - ul. Zamkowa

Kościół parafialny pw. Michała Archanioła

Pałac von Rufferów

Kapliczka św. Jana Nepomucena

Szkolna Izba Regionalna Śluza na Kanale Gliwickim XIX-wieczny dworzec kolejowy
...

   Powiedzieć "pogoda nie dopisała" to zdecydowanie za mało - pogoda była po prostu upiorna. Zimno i nieustający deszcz, który jeśli przechodził, to dlatego, że ustępował miejsca ulewie. W tych warunkach najwyższe słowa uznania dla najdzielniejszych z dzielnych - czyli kolarzy z TKK "Huzy", którzy w liczbie 17 osób stawili się na starcie i przemoczeni do suchej nitki dotarli na miejsce.

   To nie jedyny pech - pan Janusz Niemczuk w drodze na spotkanie utknął na wysokości Pyskowic - samochód definitywnie odmówił posłuszeństwa. 

   Pochodną tego wszystkiego będzie oczywiście niezwykle ubogi serwis zdjęciowy. 

 

   Z pozytywów na pierwszy plan wysuwa się przyjęcie grupy w szkole. Nie dość, że opowieść pani Janiny Drozd była jak zwykle bardzo ciekawa, pełna wiedzy, ciekawostek i bogato zilustrowana, to jeszcze "zmarnowani" uczestnicy zostali poczęstowani przez panią dyrektor gorącą kawą i herbatą.

Równie zadowoleni powinni być ci nieliczni, którzy dotarli na śluzę. Tylko dla nich wrota otwierały się i zamykały, a woda przelewała nie tylko z nieba.

 

   Na koniec nadwątlone siły i humory podreperowała kiełbasa z rusztu.